Aktualności


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

WIECZERZA WIGILIJNA

2020-01-04

WIECZERZA WIGILIJNA DLA OSÓB SAMOTNYCH, SAMOTNIE MIESZKAJĄCYCH I KLUBU SENIORA ORGANIZOWANA PRZEZ MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W BORKU WIELKOPOLSKIM.

Wigilia i czas świąt Bożego Narodzenia jest niepowtarzalnym okresem rozbudzającym w nas to co najlepsze – dobro, piękno i miłość. Wigilia to nie tylko spotkanie czy tradycja ale to coś więcej (…). Wigilia to czas otwarcia się na drugiego człowieka na jego potrzeby czas refleksji nad wartością życia.

Dlatego też władze samorządowe jak i organizatorzy spotykają się z osobami zaproszonymi na wieczerzy wigilijnej. Tegoroczna wieczerza wigilijna odbyła się w dnia 16 grudnia br. dla osób samotnych, samotnie mieszkających i Klubu Seniora z gminy Borek Wlkp., które wspólnie spędzaliśmy w siedzibie Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek, zastępca burmistrza Jolanta Chudzińska,. Swoją obecnością zaszczyciły nas osoby duchowne ks. Proboszcz Tadeusz Lorek, ks. Antoni Adamski, siostra Marietta służebniczka Niepokalanego Poczęcia NMP w Borku Wlkp., przedstawicielka Parafialnego Zespołu Caritas Renata Ratajczak, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. Justyna Chojnacka i nauczycielka Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Borku Wlkp. Regina Kot, kierownik i pracownicy socjalni tut. ośrodka oraz pracownik ds. promocji Urzędu Miejskiego .

Spotkanie rozpoczęło się jasełkami dzieci z Przedszkola Samorządowego w Karolewie „Pod Dębem” z grupy Pszczółki pod kierunkiem Aliny Szczepaniak. Następnie burmistrz Borku Wlkp. złożył życzenia świąteczne wszystkim uczestnikom, jednocześnie dziękując za przybycie, a także podziękował osobom, które zaangażowały się by zorganizować to spotkanie. Następnie ks. Proboszcz Tadeusz Lorek odczytała fragment Pisma Świętego oraz złożyła życzenia bożonarodzeniowe. Jak każe tradycja, uczestnicy wigilii łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Tradycyjnie podano potrawy wigilijne.
Na spotkanie wigilijne przygotowano program artystyczny o tematyce wigilijnej i świątecznej oraz zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd.
W obecnym roku odwiedzili nas harcerze z światełkiem betlejemskim oraz przedstawili inscenizację artystyczną. Harcerze byli przygotowania pod kierunkiem P Agnieszki Nawrockiej .
Akcentem artystycznym wieczerzy wigilijnej był występ zespołu Borkowiacy i zespół ludowy ”TO MY” . Po oficjalnym występie zespołu Borkowiacy wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, wprowadzając tym samym bardzo miły i niezapomniany nastrój. Wszystkim zebranym uczestnikom towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.

Należy zaznaczyć, że każdy uczestnik spotkania opłatkowego otrzymał prezent świąteczny, której fundatorem był Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Gostyniu. Parafialny Zespół Caritas współpracując z tut. ośrodkiem, dzięki darczyńcom przekazał wszystkim uczestnikom wigilii paczki żywnościowe a także dołączyła się do akcji caritas Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Mróz sp. z o.o., która przekazała asortyment wedliniarski.

Wyłoniono najstarszego uczestnika wigilii 96 lat, który otrzymał symbolicznie gwiazdę betlejemską a także najmłodszego uczestnika. Osoba zaproszona, która grała Kolendy na ustnej harmonii została obdarowana kubkiem z nadrukiem i podpisem p. burmistrza. Drugi kubek z nadrukiem podpisany przez kierownika i pracowników socjalnych wręczono najmłodszemu uczestnikowi. Warto podkreślić, iż uczestnicy mieli zagwarantowany transport przez tutejszy ośrodek, a środki finansowe na przygotowanie wigilii zostały zabezpieczone w budżecie gminy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc finansową dyrektorowi Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu i Borku Wlkp., parafialnemu Zespołowi Caritas działającemu przy Parafii pw. Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny w Borku Wlkp. za upominki, które zostały przygotowane dzięki darczyńcom, a także właścicielom firmy „MRÓZ” Pani Marii i Wojciechowi Mróz, którzy dołączyli się do paczek przygotowanych przez Caritas przekazując asortyment wędliniarski, pani dyrektor Renacie Matelskiej, przedszkolance Alinie Szczepaniak, dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Karolewie, panu Piotrowi Kędzia właścicielowi „Pizzeria Apetita” za przygotowanie smacznych potraw wigilijnych i wystrój stołów, pani Justynie Chojnackiej, dyrektor MGOK w Borku Wlkp., za prowadzenie spotkania, udostępnienie sali oraz zagwarantowanie nagłośnienia. Reginie Kot – nauczycielce Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Borku Wlkp. za prowadzenie części artystycznej wigilii.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Borku Wlkp.: www.borekwlkp.pl


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

przejdź do góry...

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borku Wlkp. ul. Droga Lisia 1, 63-810 Borek Wielkopolski tel.ogólny/fax (65)571-61-12

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji